סדרת מפגשים: אוגוסט - אוקטובר

"ללכת לרופא שלמד רפואה בספרייה"

22.8.17
מגמת השימוש בסימולציה ובתחקיר כאמצעים להכשרת אנשי מקצוע גוברת והולכת בעשורים האחרונים, בעיקר בעולמות הטיס, הרפואה ובהכשרת מנהלים בכירים. במפגש זה נבין את אופן השימוש בסימולציה בחינוך באמצעות כלים ועזרים טכנולוגיים לצורכי הכשרה ופיתוח מקצועי של עובדי הוראה.

"פגישה חצי פגישה"

5.9.17

המפגש הא- סינכרוני מזמן למידה אישית וקבוצתית, משמש כמקום להיכרות עמיתים מקצועיים ללמידה ולגיבוש קהילה לומדת ומשתפת.
במפגש זה בחרנו להתמקד באתגרים, בערך המוסף וכן בעקרונות המהותיים ביותר לפיתוח מפגש א- סינכרוני מיטבי.

מדריך

"סליחה, יש לך רבע שעה ללמוד?" 

26.9.17

בעידן של מסרים מידיים, פוסטים וקבוצות WhatsApp, גם הלמידה מוצאת לעצמה נתיב מעניין. מיקרו למידה (micro learning) הוא מושג חדש המבטא יחידות למידה קצרות מאוד, שיכולות להתאים לצרכי למידה מגוונים, במפגש זה נבין מתי שיטת הלימוד הזאת טובה וכיצד נכון להשתמש בה.

"תמונה אחת שווה אלף מילים"

 17.10.17

אינפוגרפיקה היא תצוגה ויזואלית של מידע יצירת אינפוגרפיקה יכולה להיראות כמשימה פשוטה וקלילה - לקחת את הנתונים ולהציג אותם בגרפים צבעוניים ויפים, להוסיף קצת איורים ותמונות, אבל לא רק, במפגש נלמד על הצעדים הבסיסיים ונכיר מספר כלים פרקטיים ושימושיים ליצירת האינפוגרפיקה.

מדריך

"בנה לי סביבה"

29.8.17
במפגש זה נעסוק בחשיבות ארגון, ייצוג ועיצוב תוכן בסביבת הלמידה. נבחן כיצד הם משרתים את תהליך הלמידה בקורס, נחשף לעקרונות מובילים עליהם עלינו להקפיד וכמובן - נקבל טיפים שימושיים בהם נוכל לעשות שימוש כבר מחר בבוקר!

"מי הזיז את הוידאו שלי?"

 2.10.17

כיצד יוצרים מעורבות לומדים באמצעות וידאו אינטראקטיבי, ואיך הופכים צפייה סבילה ללמידה פעילה בעזרת סרטונים? במפגש זה נבחן שימושים פדגוגיים וכלים טכנולוגיים לבניית פעילות סביב סרטון, ליישום בכיתה או בלמידה עצמאית מהבית.

"הלו? זה רדיו?"

12.9.17 
פודקאסט היא טכנולוגיה של הפצת תוכניות רדיו דרך האינטרנט (מעין תכנית רדיו). טכנולוגיה שמאפשרת לכל אחד להאזין לתוכנית הרדיו שהוא בוחר בה בכל זמן ובכל מקום. מדובר בטכנולוגיה ובטרנד עולמי שמהווה כלי למידה ותופס תאוצה בעולם. במפגש זה נכיר ונלמד איך להצטרף ולהיות חלק מטכנולוגיה זו.

מדריך

"הסיפור שאינו נגמר – סטוריטלינג בעידן הדיגיטלי" 18.9.17
הסיפור הוא צורך אנושי בסיסי וטכניקה ארכיטיפית ללימוד וליצירת חיבור אנושי. במפגש זה נלמד כיצד מספרים סיפור דיגיטלי במאה ה-21 ואיך זה יכול להציל את הבלבול בלמידה?

*המדריך המקושר מתייחס לאחד הכלים או יותר שהוצגו במפגש, למידע מורחב היכנסו למצגת.